• Projekt pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy”

•

Projekt pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy” w ramach programu Współpracy Interreg VA Niemcy / Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska.

Wartość dofinansowania dla całego projektu wynosi 0,489 mln. euro. Całkowity koszt zadania w zakresie Gminy Dębno stanowi 111 547 euro. Dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych zadania. Realizowany będzie do lutego 2022 r.

W ramach projektu w szkole powstała nowoczesna pracownia językowa, wyposażona w 20 stanowisk dla uczniów i jednego nauczyciela.  Nowoczesny monitor dotykowy i oprogramowanie dają szerokie możliwości prowadzenia atrakcyjnych lekcji języka niemieckiego. Sterowanie klasopracownią odbywa się w pełni za pomocą wbudowanego do blatu biurka monitora dotykowego LCD.

Dodatkowo salę wyposażono w ergonomiczne krzesła i biurka uczniowskie, które zapewniają prawidłową i komfortową postawę ucznia.

Pracownie multimedialne będą wykorzystywane podczas prowadzonych lekcji języka niemieckiego, które prowadzone będą do czerwca 2021 r.

Pracownie wykonała firma Aktin sp. z o.o. z Sosnowca.