• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• 13.09.2022

Pierwsze zajęcia - klocki

Już od września 2022 roku uczniowie z naszej szkoły na lekcjach mają możliwość korzystania ze sprzętu edukacyjnego zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
              W ramach zajęć dodatkowych uczniowie klasy drugiej konstruowali roboty z klocków pozyskanych z wyżej wymienionego programu.
          • 20.10.2022

TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W ramach TYGODNIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA  uczniowie szykowali zdrowe drugie śniadanie z wykorzystaniem zakupionych pomocy kuchennych z programu #LaboratoriaPrzyszłości: 🥪🍅kanapki, sałatki i wrapy. Wszystko wyglądami świetnie a jeszcze lepiej smakowało mniam, mniam, mniam.......!!! 🥒🥙

• 04.11.2022

NOC EMOCJI

Wieczorem 4 listopada, chociaż dopiero zaczął się weekend, uczniowie z uśmiechami na twarzy przyszli do szkoły na „NOC EMOCJI” wyposażeni w śpiwory, materace, karimaty i z pomysłami na miłe spędzenie wspólnego czasu.
              Integracja zaczęła się od wspólnej kolacji – pysznej pizzy. Najedzeni i zadowoleni uczniowie chętnie brali udział w zabawie tanecznej oraz licznych konkurencjach.
              Po zabawie przyszedł czas na wieczorną toaletę, a następnie seanse filmowe.
              Emocji ze wspólnego spotkania było co niemiara. Była to wspaniała okazja do integracji, bliższego poznania się i miło spędzonego razem czasu.
              Uczestnikom „nocki” i opiekunom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Nie mogło zabraknąć ulubionego tańca dzieci.
              Taneczny filmik "Belgijka" został nakręcony kamerą, zakupioną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

• grudzień 2022

Edukacyjne klocki konstrukcyjne Knex - Mosty i ich konstrukcje.

Uczniowie chętnie zabrali się do układania ciekawych konstrukcji 🌉. Zabawa ta zarówno rozwija umiejętności manualne, jak i wyobraźnię przestrzenną dzieci.

• luty 2023

Klocki konstrukcyjne - pojazdy

Klocki konstrukcyjne KNEX zostały zakupione
              w ramach #LaboratoriówPrzyszłości.
              Zestawy klocków konstrukcyjnych to znakomita zabawa połączona z nauką.

Uczniowie klasy VI mogli się o tym przekonać.
              Świetnie im poszło, zbudowali pojazdy, które oczywiście jeżdżą ;).

• marzec 2023

Klasowy Dzień Gofra!

Dnia 30 marca 2023 uczniowie klasy IV świętowali klasowy Dzień Gofra. Każdy uczeń przyniósł swoje owoce i przysmaki do dekoracji. Zajęcia kulinarne okazały się strzałem w 10! To świetny sposób na integrację klasy!

• kwiecień 2023

🪴Kącik Małego Ogrodnika🪴

Na zajęciach Koła Matematyczno - Przyrodniczego uczniowie klasy II założyli 🪴Kącik Małego Ogrodnika🪴. Najpierw przygotowali się, przynosząc ziemię, nasiona, mini doniczki. Następnie przypomnieli co jest niezbędne rośliną do życia: woda, ziemia, promienie słoneczne☀️
              W dalszej części każdy samodzielnie zasiał wybrane nasionka w trzech mini doniczkach. W kolejnych dniach będziemy je podlewać i obserwować co wyrośnie!!!
              Te interesujące zajęcia mogliśmy nagrać i pokazać młodszym kolegom dzięki kamerze zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości
              Izabela Wolska, Monika Jelińska
          • październik 2023

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania gościliśmy Panią dietetyk mgr Julię Martin, która przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował owocowy poczęstunek dla uczniów naszej szkoły. Następnie uczniowie klas 0-III z pomocą wychowawców przegotowali zdrowe, owocowe koktajle. Ich wykonanie było możliwe dzięki urządzeniu zakupionemu w ramach #laboratoriaprzyszłości

• LISTOPAD 2023

MOBILNE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

28 listopada (wtorek) odwiedzili naszą szkołę edukatorzy #MobilnegoLaboratoriumPrzyszłości.
              Prowadzili oni godzinne bloki warsztatowe, których celem było propagowanie metody STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) w procesie dydaktycznym. STEAM jest efektywnym narzędziem do rozwijania wszechstronnych umiejętności uczniów.
              Uczniowie klas 4 – 6 podzieleni na grupy, mogli aktywnie wziąć udział w zajęciach i zapoznać się z tematyką, z zakresu:
              📌 „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji- jak komputer widzi i tworzy obrazy.”
              📌„W świecie mikrokontrolerów.”
              Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Do wykonywanych zadań podchodzili z dużym zaangażowaniem.
              Takie interaktywne podejście do edukacji może skutecznie zainteresować uczniów technologią i rozbudzić ich ciekawość co do dziedzin, takich jak sztuczna inteligencja i mikrokontrolery.
              Dziękujemy jeszcze raz Edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas!

STYCZEŃ 2024

W czasie kilku lekcji języka polskiego Szóstoklasiści zgłębiali tajniki pracy ludzi telewizji. Dostrzegali bogatą ofertę programów skierowanych do szerokiego grona odbiorców, wreszcie – poznawali rodzaje tekstów, które wybrzmiewają ze szklanego ekranu. Zwieńczeniem cyklu zajęć była prezentacja materiałów przygotowanych przez uczniów, którzy sami decydowali o wyborze treści. Wysłuchaliśmy więc informacji ze świata, prognozy pogody; poszerzyliśmy wiedzę na temat dyscyplin sportowych, rozgrywek piłki nożnej znanego szczecińskiego klubu.
              Drodzy młodzi dziennikarze, świetnie poradziliście sobie z tym zadaniem!
              Na atrakcyjność zajęć wpłynęło niewątpliwie wykorzystanie przez uczniów sprzętu zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.