• Happy Valentine’s Day!

• Walentynki – święto zakochanych – przypada co roku 14 lutego.  Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie bliskim kartek z życzeniami i miłosnymi wyznaniami. Święto pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest jednym elementów kultury o którym jest mowa na lekcjach języka angielskiego.  Uczniowie klas 5, 6, 7  w ramach zadania projektowego wykonali swoje walentynki.

Happy Valentine’s Day!

• TŁUSTY CZWARTEK

• "W Tłusty Czwartek przez dzień cały

słodkim królem – pączek mały!"

Tłusty czwartek jest ostatnim czwartkiem przed Wielkim Postem, rozpoczyna zatem ostatni tydzień karnawału. W ten dzień mamy wręcz obowiązek skonsumować przynajmniej jednego pączka. Jeśli ktoś tego nie zrobi, to według przesądu, nie będzie mu się wiodło w życiu.

Słodka niespodziankę zakupioną przez Radę Rodziców zajadali uczniowie klas 0-III.

• „Niech kolęduje z nami cały świat”

• W Mieszkowicach 02.02.2021 roku miały miejsce wyniki XIII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cały świat”, organizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkołę Podstawową im. Mieszka I.

W konkursie udział wzięło 45 podmiotów wykonawczych z: Dębna, Boleszkowic, Morynia, Cedyni, Zielina, Cychr, Szczecina, Kostrzyna, Chojny, Trzcińska - Zdroju i Mieszkowic.

Jury w składzie:  ks. Sławomir Pawlak, Elżbieta Bogusz- Kowal, Zbigniew Ciszek,  Sylwia Skórska przyznało następujące miejsca i wyróżnienia.

Soliści kl. I-III

Wyróżnienia: Zuzanna Pleń, Weronika Wilman.

Zespoły kl. I-III

I miejsce : „Gwiazdeczki” w składzie Zuzanna Pleń, Zuzanna Krawiec, Weronika Wilman

Soliści kl.VII-VIII

III miejsce - Katarzyna Mazurowska

Wyróżnienia: Anna Marciniszyn, Damian Wawrzyniak, Karolina Radziukiewicz

Gorąco gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym!

• W KARNAWALE SAME BALE...

• "W karnawale, w karnawale

zawsze idziemy na bale.

Każde dziecko duże małe,

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i batman, jest i jeż."

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w naszej szkole odbywały się bale karnawałowe w klasach 0-III. Ze względu na wyjątkową sytuację, każda klasa bawiła się oddzielnie. Dzieci wystąpiły w różnorodnych, pięknych strojach.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego.

• DZIEŃ JEŻA

• Z okazji Dnia Jeża  Centrum Kultury w Chojnie zorganizowało konkurs plastyczny. Celem konkursu było uświadomienie najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc, a także poszerzenie wiedzy o tych niecodziennych zwierzętach.  Reprezentanci naszej szkoły otrzymali wyróżnienia:

Hanna Bogacka, Szymon Ciesielski, Karol Fronckiewicz, Kamil Żukowski, Katarzyna Mazurowska, Weronika Wilman, Kacper Ciesielski, Leila Żugaj, Karolina Radziukiewicz, Jakub Woźniak, Michalina Łyczkowska, Małgorzata Tarasińska.

Gratulujemy!!!

• WYNIKI KONKURSU „POMORZE ZACHODNIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA"

• 29.01.2021 roku w Szkole Podstawowej w Trzcińsku Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „POMORZE ZACHODNIE -  MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie,  Burmistrza Gminy Trzcińsko – Zdrój, Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie oraz Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu. Na konkurs wpłynęło 223 prace. Mali artyści, w  swoich dziełach pokazali najpiękniejsze zakątki naszego regionu: zabytki, pomniki, historyczne miejsca, piękno przyrody. Prace plastyczne były na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w konkursie wysokie lokaty.

Wyniki:

II miejsce Hanna Majder kat. klas I-II