• 🍎TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.🍏

• W dniach od 17 do 21 października 2022r. zorganizowany został w naszej szkole TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję propagowania zdrowego stylu życia. Głównym celem było kształtowanie zmian nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie ucznia, oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Propagując zdrowe odżywianie wykonano gazetkę tematyczną oraz zorganizowano wystawę ze zdrowymi produktami. Na każdy dzień tygodnia zaplanowano inne wydarzenie.

Poniedziałek: Podsumowanie akcji „Lekki tornister”

Wtorek: Nie od dzisiaj wiemy, że owoce i warzywa to witaminowa bomba dla zdrowia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Z myślą o pysznych witaminkach, w poniedziałek 17 października 2022 r. uczniowie przynieśli do szkoły warzywa i owoce, z których robiliśmy pyszne soki owocowo – warzywne. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali produkcję świeżych soków i koktajli owocowych i z wielką przyjemnością je degustowali. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci miały okazję przekonać się, że soki owocowo – warzywne są smaczne i zdrowe, a przekonanie to doskonale wpisuje się w wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych.

🥝🥤Świeżo wyciśnięte soki smakowały wszystkim tak bardzo, że pozostawały po nich tylko i wyłącznie „kolorowe wąsy”!🥝🥤

Środa: 🏓Odbył się turniej w tenisa stołowego w którym uczestniczyli chętni uczniowie, zaciekle walcząc o atrakcyjne nagrody.🏓

Czwartek: Tydzień zdrowego stylu życia trwa!!!!!

Dzisiaj (i nie tylko) uczniowie szykowali zdrowe drugie śniadanie: kanapki, sałatki i wrapy. Wszystko wyglądami świetnie a jeszcze lepiej smakowało mniam, mniam, mniam.......!!!

Piątek: Odbył się quiz na temat znajomości zdrowego odżywiania się . W nagrodę uczniowie otrzymywali pyszne owce.