• Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 oraz pożegnania uczniów klasy VIII.

• ,,Czas rozwinąć skrzydła’’

-to słowa, które towarzyszyły tegorocznym absolwentom w ostatnim dniu nauki w naszej szkole.

O godz.17:00 odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 oraz pożegnania uczniów klasy VIII. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście (była dyrektor szkoły Pani Edyta Gładysz, Prezes ZNP Pani Irena Borysewicz). Akademia rozpoczęła się uroczystym polonezem! Następnie został wprowadzony sztandar, odśpiewany hymn państwowy i absolwenci przystąpili do ślubowania. W dalszej części odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII i V. Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie: pełniącej obowiązki dyrektora Pani Joanny Łazorczyk, byłej dyrektor Pani Edyty Gładysz i prezes ZNP Pani Ireny Borysewicz skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli. Spore grono uczniów zostało nagrodzone za wybitne wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz za pracę na rzecz szkoły, środowiska i społeczności lokalnej. Na szczególne uznanie zasługuje Aleksandra Jordan, która otrzymała Stypendium Naukowe Dyrektora Szkoły oraz została nominowana do Nagrody Burmistrza.

W imieniu wychowawcy klasy VIII- Pana Andrzeja Ferkaluka, Pani Izabela Wolska odczytała przemówienie, skierowane do uczniów, ich rodziców ale również do grona pedagogicznego i pracowników szkoły. W dalszej części akademii uczeń klasy VII - Aleks Niziński pożegnał swoich starczych kolegów. Tegoroczni absolwenci zadbali o to, aby w uroczystości nie zabrakło humoru przygotowując scenkę z życia szkoły. Pełniąca obowiązki dyrektora szkoły Pani Joanna Łazorczyk również (idąc tym samym torem) obdarowała absolwentów spersonalizowanymi, zabawnymi przypinkami. Na koniec nie mogło zabraknąć ostatniego dzwonka i ,,deszczu biretów"!!!!

Uwieńczeniem uroczystości był tort!

Naszym absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia!!!!!

I.Wolska