• 🌸☀️Pierwszy Dzień Wiosny🌸☀️

          • Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I - IV wybrali się na wycieczkę do Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą.

            Pracownicy biblioteki opowiedzieli i odprowadzili nas po bibliotece. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzieła (jedna grupa wykonywała pisanki a druga wielkanocnego zajączka) oraz warsztatach z robotyki (zapoznali się z obsługą drukarki 3D, programowania klocków lego).

            Uczniowie klas V-VIII przybyli do szkoły w kolorowych piżamach i z fantazyjnymi fryzurami, aby uczcić nadejście Wiosny.

            Duże zainteresowanie wzbudziła klasa piąta, która swoją kreatywnością i wyobraźnią zaskoczyła wszystkich. Ich przebrania zaowocowały pysznymi mlecznymi czekoladkami, które zostały wręczone przez Samorząd Uczniowski.

            Na lekcjach nie zabrakło też atrakcji - uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania, aby zdobyć kupony do gry w bingo, które później wykorzystali na przerwie.

            Gra w bingo, prowadzona przez p. Wiesława Gozdeckiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Atmosfera była niesamowicie emocjonująca, tym bardziej, że na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

            Kolejną przerwę wypełniliśmy zabawą w grę "Jeden z dziesięciu". Dwójka reprezentantów z każdej klasy zmierzyła się z trudnymi pytaniami przygotowanymi przez p. Wiesława Gozdeckiego dotyczącymi wiosny. Konkurencja była zacięta, ale ostatecznie triumfowała Maja z klasy siódmej, zdobywając dla swojej klasy pyszne ptasie mleczko.

            Dzień pierwszy wiosny był pełen radości, kreatywności i wesołej rywalizacji.

            Niech wiosenne promienie słoneczne rozświetlają Wasze dni, a kwitnące kwiaty dodają energii i uśmiechu na co dzień. Cieszcie się każdą chwilą tego wspaniałego czasu, pełnego nadziei i optymizmu! Wesołego Dnia Wiosny!

          • Europejski Dzień Logopedy

          • Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pomysłodawcą wydarzenia była w 2004 roku organizacja CPLOL zrzeszającą logopedów i terapeutów językowych z całej Europy. CPLOL w ten sposób pragnie podnieść rangę zawodu terapeutów mowy oraz zwrócić uwagę na problemy w komunikowaniu się. W Polsce święto obchodzone jest od 2007 roku.

            W naszej szkole dzień ten obchodzony był w poniedziałek (11 marca ). Z tej okazji uczniowie klas młodszych (odział przedszkolny i klasy I – III) obejrzeli prezentację dotyczącą historii, zakresu logopedii, najczęstszych wad wymowy ich korygowaniu, a przede wszystkim ich zapobieganiu. Ponad to wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych doskonalących oddech, słuch i koncentracje uwagi. Uczniowie klas starszych z tematyką Dnia Logopedy zapoznali się dzięki tematycznej gazetce i wzięli uczestniczyli w ćwiczeniach logopedycznych doskonalących oddech oraz płynność i wyrazistość wymowy.

            I.Wolska - Logopeda szkolny

          • Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym i klasach I - IV

          • Z okazji tego wyjątkowego święta uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I - IV wybrali się na wycieczkę go Gorzowa do Klub Młodego Wynalazcy.

            Czas upłynął im na wykonywaniu ciekawych doświadczeń: SLIME, kolorowa ława, sok z czerwonej kapusty w różnych środowiskach (zasadowym i kwaśnym), kolorowy śnieg oraz zwiedzaniu wystawy

            ,,Życie oceanu" dotyczącej segregacji odpadów, recyklingu i życia w oceanach.

            Pozytywnie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

            Wychowawcy klas 0 - 4.

          • Morskie Centrum Nauki w Szczecinie

          • Dnia 7 marca 2024 roku grupa uczniów z klas V - VIII naszej szkoły wyruszyła na niezapomnianą wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

            Naszym celem było zgłębienie tajemnic nauki i techniki życia na morzu, a także doświadczenie fascynujących
            interaktywnych eksponatów i wystaw.

            Po dotarciu na miejsce, rozpoczęliśmy naszą przygodę, eksplorując różnorodne wystawy i uczestnicząc w interaktywnych doświadczeniach związanych z wodą i życiem na morzu. Poczuliśmy na własnej skórze prawdziwą atmosferę morza, łowiąc ryby, planując zakupy oraz gotując obiad dla załogi podczas symulowanego rejsu. Po intensywnych zajęciach mieliśmy okazję odpocząć na hamakach i łóżkach, unosząc się delikatnie na fali.

            Nie tylko doświadczyliśmy życia na morzu, ale również uczyliśmy się ważnych umiejętności ratowniczych. Ćwiczyliśmy wzywanie pomocy za pomocą alfabetu morsa, strzelaliśmy z rac, a nawet udawaliśmy ratowanie
            tonących helikopterem i udzielaliśmy pierwszej pomocy medycznej załodze. Mieliśmy także okazję w praktyce gasić pożar na płonącym statku, dobierając właściwą gaśnicę do rodzaju pożaru.

            Następnie udaliśmy się do planetarium, gdzie wzięliśmy udział w fascynującym seansie. Podczas podróży w czasie i przestrzeni poznaliśmy zagadki grawitacji oraz dowiedzieliśmy się, jak naukowcy wykorzystują niebo jako kalendarz i zegar. Poznaliśmy również prawa Johannesa Keplera, kluczowe dla badania kosmosu.

            Czas spędzony w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie minął niezwykle szybko, a my wróciliśmy do szkoły zmęczeni, lecz pełni wrażeń i wiedzy. Ta wycieczka była nie tylko wyjątkowym doświadczeniem, ale także doskonałą okazją do nauki i zdobywania nowych umiejętności.

            Wychowawcy klas V-VIII