• MOBILNE LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

• 28 listopada (wtorek) odwiedzili naszą szkołę edukatorzy #MobilnegoLaboratoriumPrzyszłości.

Prowadzili oni godzinne bloki warsztatowe, których celem było propagowanie metody STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) w procesie dydaktycznym. STEAM jest efektywnym narzędziem do rozwijania wszechstronnych umiejętności uczniów.

Uczniowie klas 4 – 6 podzieleni na grupy, mogli aktywnie wziąć udział w zajęciach i zapoznać się z tematyką, z zakresu:

- „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji- jak komputer widzi i tworzy obrazy.”

- „W świecie mikrokontrolerów.”

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Do wykonywanych zadań podchodzili z dużym zaangażowaniem.

Takie interaktywne podejście do edukacji może skutecznie zainteresować uczniów technologią i rozbudzić ich ciekawość co do dziedzin, takich jak sztuczna inteligencja i mikrokontrolery.

Dziękujemy jeszcze raz Edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas!

#LabolatoriaPrzyszłości

• Andrzejkowe Piżama Party już za nami!

• Moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń – Andrzejkowe Piżama Party już za nami!

Miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej, mniej oficjalnej strony. Taką okazję mieli uczniowie klas 1-8, którzy odpowiednio przygotowani stawili się o godzinie 19.00 w szkolnych progach ale zamiast książek i zeszytów mieli ze sobą śpiwory, materace, poduszki, koce i oczywiście dużo energii i pozytywnego nastawienia.

Kiedy w klasach materace i śpiwory zostały przygotowane wszyscy udaliśmy się na pyszną kolację przygotowaną przez mamy z Rady Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Najedzeni mogliśmy przystąpić do wspólnej zabawy. Nauczyciele tego wieczoru zapewnili uczniom wiele atrakcji: pan Wiesław Gozdecki zorganizował turniej DARTS (lotki), pani Ania Kowalczyk zabrała uczniów w świat magicznych chemicznych eksperymentów, odbyła się dyskoteka i jak na Andrzejkowy wieczór przypada mogliśmy dowiedzieć się co spotka nas w niedalekiej przyszłości a wszystko to dzięki wróżbom przygotowanym przez SU . Po licznych atrakcjach i wieczornej toalecie był jeszcze czas na wspólne gry i zabawy z wychowawcą.

Wieczór zakończył się oglądaniem bajek oraz filmów w trakcie których większość dzieci zasnęła. Rano uczniowie zjedli śniadanie oraz posprzątali swoje sale i z nadzieją że to nie ostatnia taka noc w naszej szkole pojechali do domu.

Wychowawcy klas i Samorząd Uczniowski

• ミ🐻Dzień Pluszowego Misia🐻彡

• Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

W naszej szkole świętowaliśmy w poniedziałek (27 listopada). Bardzo duże grono uczniów pochwaliło się swoją ulubioną maskotką - przynosząc ją do szkoły. Wszyscy uczniowie zapoznali się z historią tego ,,święta" oraz z z najsławniejszymi misiami. Klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których mogły dowolnie pomalować swojego gipsowego misia. Uczniów klas starszych maskotka uchroniła w tym dniu od odpowiedzi ustnej!!

I.Wolska

• Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem " Pielgrzymka przez pieśni- wyśpiewajmy naszą wiarę".

• 24 listopada 2023 roku w Zespole Szkół w Boleszkowicach odbył się Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem

" Pielgrzymka przez pieśni- wyśpiewajmy naszą wiarę".

Cecyliada to przegląd ku czci świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Marcel Gura z klasy pierwszej, który otrzymał wyróżnienie

oraz Maciej Wesołowski z klasy trzeciej, który zajął 2 miejsce.

Gratulujemy sukcesów!

Sylwia Skórska

• II EDYCJA KAMPANII ,,MOJA SZKOŁA, ZDROWA SZKOŁA – WAŻENIE TORNISTRÓW”

• Szkoła Podstawowa w Cychrach (jako jedna z dwóch szkół z Gminy Dębno) została wytypowana do uczestnictwa w  II edycji wojewódzkiej kampanii pt. ,,Moja szkoła, zdrowa szkoła – ważenie plecaków” organizowanej przez Państwową Stację Sanitarną. W dniu 9 listopada 2023 roku naszą szkołę odwiedziło dwoje pracowników  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu. Przeprowadzili oni wśród uczniów klas III i IV prelekcję na temat zdrowego stylu życia (prawidłowe odżywianie, wypoczynek aktywny i bierny, znaczenie snu, prawidłowa postawa ciała, właściwe miejsce do nauki i oświetlenie, odpowiedni plecak szkolny i poprawne jego noszenie). W dalszej części sprawdzono dostosowanie ławek do wzrostu uczniów  i zważono dzieci oraz ich plecaki (plecak nie powinien ważyć więcej niż 10% masy ciała dziecka). Każdy uczeń otrzymał informację (dla rodziców) na temat wagi swojego plecaka.

Pozostali uczniowie z w/w materiałami  zostali zapoznani na lekcjach wychowawczych a w piątek  (10 listopada) mieli  okazję zważenia swojego plecaka.

Materiały edukacyjne dla rodziców zostały umieszczone na stronie szkoły.