• 💝"DZIEŃ MAMY"💝

• „Niech nam żyją wszystkie mamy

dziś życzenia im składamy,

bo tak bardzo je kochamy

całujemy i ściskamy.”

W dniu 26.05.2023r. obchodziliśmy Dzień Mamy.

Z okazji tak ważnego święta dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasa I zaprosiły swoje kochane mamusie na przedstawienie do którego dzieci przygotowywały się już od dawna.

Dzień Mamy to dla dzieci jeden z bardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy. Uczniowie zaprezentowali swoim Mamom wierszyki, piosenki i tańce, a także wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.

Było bardzo wesoło i uroczyście. Nasi goście głośno oklaskiwali występy dzieci, nie kryjąc wzruszenia. Radosny nastrój udzielił się wszystkim. Po uroczystości spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz za bardzo miłą atmosferę.

A.Fronckiewicz, K.Młynarczak

• Lekcja w terenie

• W dniu 17 maja 2023r. odbyły się zajęcia terenowe dla klas : 5 i 6 Szkoły Podstawowej w Cychrach. Zajęcia odbyły się w lesie, pod przewodnictwem P. Henryka Bieńka, pracownika Nadleśnictwa Dębno Uczniowie uczyli się rozpoznawać drzewa iglaste i liściaste. Pan H. Bieniek opowiedział o pracy leśnika. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest gospodarka leśna orta z jakie znaczenie mają lasy. Obowiązkowym punktem wędrówki była pomnikowa sosna. Podsumowanie zajęć odbyło się w formie konkursu. Najlepsi okazali się: Zuzanna Krawiec, Michalina Łyczkowska i Wiktor Pożarycki., którzy otrzymali nagrody. Na zakończenie było ognisko, przy którym wszyscy chętnie odpoczęli i posilili się. Ognisko odbyło się na stanicy dzięki uprzejmości koła łowieckiego „ Dzik” w Dębnie, za co serdecznie dziękujemy.

A.Kowalczyk