• Profilaktyka w kinie - "Film dla kosmitów"

• W dniu 8 kwietnia uczniowie klas I-VIII w ramach profilaktyki oraz edukacji społecznej wybrali się do kina Helios w Gorzowie Wielkopolskim na seans filmowy "Film dla kosmitów". Film ten nie tylko dostarczył rozrywki, ale także poruszał ważne tematy współczesności, zachęcając do tworzenia prawdziwych relacji z rówieśnikami oraz zdrowego korzystania z nowych technologii.

Po seansie w kinie, wychowawcy będą przeprowadzać lekcje profilaktyczno-wychowawcze, wykorzystując specjalne materiały i scenariusze oparte na problemach poruszanych w filmie. Dzięki tej inicjatywie uczniowie będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat ważnych kwestii społecznych i zdrowotnych.

Wyjazd do kina był nie tylko przyjemnym doświadczeniem, ale także cenną lekcją, która zainspirowała uczniów do refleksji i działania na rzecz budowania lepszej przyszłości.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wyjeździe i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w planowanych lekcjach profilaktyczno-wychowawczych.

Wychowawcy klas I-VIII

• "Ozoboty na fizyce"

• Młodzież zaangażowała się w praktyczne działania, budując tory dla swoich ozobotów i analizując ich ruch. Poprzez wykonywanie pomiarów i obliczeń oraz wprowadzanie danych do programu Excel w celu stworzenia wykresów s(t) oraz v(t), uczniowie rozwijali umiejętności matematyczne i fizyczne.

Współpraca między uczniami oraz łączenie wiedzy z różnych przedmiotów sprawiła, że zajęcia wzbudziły większe zaangażowanie wśród młodzieży. Uczniowie rozwijali umiejętność opisu zjawisk fizycznych oraz rozwiązywania problemów związanych z zależnościami fizycznymi.

Poprzez planowanie i przeprowadzanie obserwacji na podstawie wyników uczyli się rozwijali swoje umiejętności analityczne.

Wnioski wyciągnięte z danych przedstawionych na wykresach były kluczowe dla zrozumienia ruchu prostoliniowego. Uczniowie zdobywali praktyczne umiejętności, które pomagały im lepiej zrozumieć świat fizyki i matematyki. To świetny przykład innowacyjnej metody nauczania, która angażuje uczniów i rozwija ich umiejętności w różnych dziedzinach.

M.Lichocka