• KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA"

• W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i komisja oceniająca prace miała niełatwe zadanie.

Prace były oceniane w dwóch kategoriach:

kat. „0”-III

I miejsce: Hanna Majder kl. 2

II miejsce: Bartosz Król kl. 2

III miejsce: Julia Kopaniecka 6-latki

Wyróżnienie: Maksymilian Omilian 6-latki

kat. IV-VIII

I miejsce: Szymon Ciesielski kl. 6

II miejsce: Katarzyna Mazurowska kl.7

III miejsce: Karolina Radziukiewicz kl.7

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.

• 🧦SKARPETKOWE WYZWANIE🧦

• Co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi.

Do udziału jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Jednocześnie akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

Prezentujemy skarpetkowe wyzwanie naszych przedszkolaków oraz uczniów.

• 🌻Wiosna się zbliża się wielkimi krokami🌻

• 🌻"Wiosna przychodzi cichutko.

Topi śniegi wolniutko.

Ranki są coraz jaśniejsze

A dni bywają cieplejsze.

Jest tak zielono, wesoło.

Zwierzęta budzą się wkoło.

Śpiew ptaków słychać radosny, na powitanie wiosny."🐞

~Regina Gruchalska~

Choć za oknem ciągle zimno, to jednak wszyscy czujemy, że mimo wszystko nieśmiało się do nas zbliża i już niedługo zawita u nas upragniona wiosna.

• "MAŁY KONKURS RECYTATORSKI"

• 12 marca 2021 w Dębnowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje środowiskowe „Małego Konkursu Recytatorskiego”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I:

Bogacka Hanna

Gura Oliwia

Marszałek Maja

Pożarycka Zosia

Fronckiewicz Karol

Potapiński Kuba

Był to debiut naszych pierwszoklasistów. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie, prezentując swoje talenty recytatorskie.

Wszyscy zostali nagrodzeni, natomiast dyplomy w kategorii „Nadzieja” otrzymali Maja Marszałek oraz Karol Fronckiewicz.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!

• EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

• 6 marca obchodzony jest EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Z tej okazji w dniu wczorajszym w oddziale przedszkolnym odbyły się zmagania logopedyczne przygotowane przez Panią Izabelę – logopedę. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, co wpływa na wzorcową wymowę i doskonaliły aparat mowy.