• WIZYTA STRAŻAKÓW

• 15 czerwca 2021 r. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Dębnie odwiedzili Szkołę Podstawową w Cychrach. Strażacy przeprowadzili pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu samochodów pożarniczych oraz przypomnieli numery alarmowe.

Oczywiście największą atrakcją wśród dzieci była możliwość użycia węża gaśniczego. Każde dziecko chciało spróbować swoich sił i poczuć się jak strażak gaszący pożar.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom za interesujące zajęcia oraz życzyły wytrwałości w trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Dziękujemy strażakom za wizytę w naszej szkole!

• „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy” nr INT- 128

• W Szkole Podstawowej w Cychrach w roku szkolnym 2020/21 uczniowie klas  IV - VII  brali udział już drugi rok w projekcie: „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy” nr INT- 128

Dzięki temu projektowi szkoła została doposarzona piękną salę językową oraz w pomoce dydaktyczne aktywizujące zajęcia projektowe:

• Laptop Dell INSPIRON 5401 z oprogramowaniem
            • Monitor interaktywny NEWLINE TRU TOUCH TT
            • Bezprzewodowy Zestaw Kamerowy z mikrofonem
            • Program do montażu filmów Vegas MOVIE
            • Lampa pierścieniowa
            • Lampa ROLL LED
            • Statyw oświetleniowy

Uczniowie w/w klas mają okazję poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności z jednoczesnym rozwianiem swoich zainteresowań językowych.

Niestety bieżący rok szkolny był trudny ze względu na ograniczenia związane z panującą pandemią, co skutkowało znikomym wykorzystaniem możliwości danych przez projekt.