• Konkurs plastyczny pn. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

• Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły odnieśli sukcesy w konkursie plastycznym pn. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Oddziałem Regionalnym w Koszalinie.

Laureaci etapu wojewódzkiego zostali wybrani w tym roku z dostarczonych 770 prac plastycznych z 89 szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

I grupa wiekowa (klasy 0 – 3)

III miejsce zajęła Joanna Jordan - klasa 3

II grupa wiekowa (klasy 4 –

I miejsce zajęła Katarzyna Mazurowska - klasa 8

Wyróżnienia:

Hanna Majder - klasa 3

Aleksandra Jordan - klasa 7

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

• Międzyszkolny Konkurs „Znamy lektury”

• W poniedziałkowe popołudnie trzyosobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie „Znamy lektury”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test, w drugiej odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania.

Nasze Ósmoklasistki zajęły I miejsce! Aniu, Asiu, Karolino – serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Dziękujemy także za wkład pracy!

Joanna Reichel

• 22 kwietnia - 🌎Dzień Ziemi🌍

• 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi

Z tej okazji uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną na temat zagrożeń jakie stwarzamy naszej planecie oraz sposób ochrony jej. Mogli również sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności w zabawach!!!

• Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

• W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Prace uczniów były ogromnym zaskoczeniem i zachwyciły wszystkich. Pomysłowość i inwencja twórcza, kreatywność i estetyka wykonania pracy to elementy, za które oceniane były palmy. Wybór był niezmiernie trudny, ale jak na konkurs przystało, wyłoniliśmy laureatów:

I miejsce Nikola Kopaniecka - oddział przedszkolny

II miejsce Oliwia Gura - klasa 2

III miejsce Małgorzata Tarasińska - klasa 5

wyróżnienie za największą palmę - Maja Marszałek - klasa 2

Gratulujemy!!!

Organizatorem konkursu były:

Pani Aleksandra Fronckiewicz i Pani Katarzyna Młynarczak

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2022

• W dniach 04 – 06.04 2022 odbyły się Rekolekcje Wielkopostne.

W rekolekcjach wzięli udział uczniowie klas I - VIII. Dzieci pod opieką nauczycieli w tych dniach uczestniczyły we Mszy Świętej oraz naukach głoszonych w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Cychrach

Dzieci chętnie uczestniczyły w rekolekcjach głoszonych przez ks. Przemysława Cholewę z Dębno - parafia św. Apostołów Piotra i Pawła . Nie były tylko biernymi słuchaczami, ale zostały włączone w żywą modlitwę, w trakcie nauk chętnie rozmawiały z księdzem rekolekcjonistą oraz licznie zgłaszały się do odpowiedzi.

Na zakończenie uczniowie podziękowali księdzu za głoszone rekolekcje.

• GÓRA GROSZA 2022

• Oficjalnie zakończyliśmy w naszej szkole wielką zbiórkę monet w XXII edycji „Góra grosza”.

Jesteśmy wdzięczni całej społeczności szkolnej, która hojnie podzieliła się grosikiem.

O zaangażowaniu świadczy kwota, która wspomoże dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

Podział na klasy przedstawia się następująco:

Oddział przedszkolny – 25,20 zł

Klasa 1 – 159,32 zł

Klasa 2 – 70,07 zł

Klasa 3 – 514,38 zł

Klasa 4 – 121,60 zł

Klasa 5 – 127,66 zł

Klasa 6 – 71,53 zł

Klasa 7 – 31 zł

Klasa 8 – 11,40 zł

W sumie została zebrana kwota 1 132,16 zł.

Dziękujemy za każdy grosik

• "Poznajemy zawody rodziców "

• 1 kwietnia pomimo że to Prima Aprilis , to nie był żart.

Rozpoczęliśmy cykl spotkań "Poznajemy zawody rodziców ". Jako pierwszy odwiedził nas strażak pan Piotr, tata ucznia z klasy 1. Przybliżył dzieciom zawód strażaka oraz przedstawił podstawowy sprzęt strażacki. Lekcja była bardzo ciekawa i cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Uczniowie podziękowali Panu Strażakowi za odwiedziny, pamiątkowym obrazkiem.

Ciąg dalszy nastąpi...