• "MAŁY KONKURS RECYTATORSKI"

     • 12 marca 2021 w Dębnowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje środowiskowe „Małego Konkursu Recytatorskiego”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I:

      Bogacka Hanna

      Gura Oliwia

      Marszałek Maja

      Pożarycka Zosia

      Fronckiewicz Karol

      Potapiński Kuba

      Był to debiut naszych pierwszoklasistów. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie, prezentując swoje talenty recytatorskie.

      Wszyscy zostali nagrodzeni, natomiast dyplomy w kategorii „Nadzieja” otrzymali Maja Marszałek oraz Karol Fronckiewicz.

      Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!

     • EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

     • 6 marca obchodzony jest EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

      Z tej okazji w dniu wczorajszym w oddziale przedszkolnym odbyły się zmagania logopedyczne przygotowane przez Panią Izabelę – logopedę. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, co wpływa na wzorcową wymowę i doskonaliły aparat mowy.

     • Happy Valentine’s Day!

     • Walentynki – święto zakochanych – przypada co roku 14 lutego.  Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie bliskim kartek z życzeniami i miłosnymi wyznaniami. Święto pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest jednym elementów kultury o którym jest mowa na lekcjach języka angielskiego.  Uczniowie klas 5, 6, 7  w ramach zadania projektowego wykonali swoje walentynki.  

       Happy Valentine’s Day!

     • TŁUSTY CZWARTEK

     • "W Tłusty Czwartek przez dzień cały

      słodkim królem – pączek mały!"

      Tłusty czwartek jest ostatnim czwartkiem przed Wielkim Postem, rozpoczyna zatem ostatni tydzień karnawału. W ten dzień mamy wręcz obowiązek skonsumować przynajmniej jednego pączka. Jeśli ktoś tego nie zrobi, to według przesądu, nie będzie mu się wiodło w życiu.

      Słodka niespodziankę zakupioną przez Radę Rodziców zajadali uczniowie klas 0-III.

      Dziękujemy

       

     • „Niech kolęduje z nami cały świat”

     • W Mieszkowicach 02.02.2021 roku miały miejsce wyniki XIII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cały świat”, organizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkołę Podstawową im. Mieszka I.

      W konkursie udział wzięło 45 podmiotów wykonawczych z: Dębna, Boleszkowic, Morynia, Cedyni, Zielina, Cychr, Szczecina, Kostrzyna, Chojny, Trzcińska - Zdroju i Mieszkowic.

       

      Jury w składzie:  ks. Sławomir Pawlak, Elżbieta Bogusz- Kowal, Zbigniew Ciszek,  Sylwia Skórska przyznało następujące miejsca i wyróżnienia.

       

      Soliści kl. I-III

      Wyróżnienia: Zuzanna Pleń, Weronika Wilman.

      Zespoły kl. I-III

      I miejsce : „Gwiazdeczki” w składzie Zuzanna Pleń, Zuzanna Krawiec, Weronika Wilman

      Soliści kl.VII-VIII

      III miejsce - Katarzyna Mazurowska

      Wyróżnienia: Anna Marciniszyn, Damian Wawrzyniak, Karolina Radziukiewicz

      Gorąco gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym!

     • W KARNAWALE SAME BALE...

     • "W karnawale, w karnawale

      zawsze idziemy na bale.

      Każde dziecko duże małe,

      lubi bale w karnawale.

      Można zmienić się w królewnę,

      w królewicza można też,

      są cyganki, wróżki, żabki,

      jest i batman, jest i jeż."

      W ciągu ostatnich dwóch tygodni w naszej szkole odbywały się bale karnawałowe w klasach 0-III. Ze względu na wyjątkową sytuację, każda klasa bawiła się oddzielnie. Dzieci wystąpiły w różnorodnych, pięknych strojach.

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

      W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego.

     • DZIEŃ JEŻA

     • Z okazji Dnia Jeża  Centrum Kultury w Chojnie zorganizowało konkurs plastyczny. Celem konkursu było uświadomienie najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc, a także poszerzenie wiedzy o tych niecodziennych zwierzętach.  Reprezentanci naszej szkoły otrzymali wyróżnienia:

      Hanna Bogacka, Szymon Ciesielski, Karol Fronckiewicz, Kamil Żukowski, Katarzyna Mazurowska, Weronika Wilman, Kacper Ciesielski, Leila Żugaj, Karolina Radziukiewicz, Jakub Woźniak, Michalina Łyczkowska, Małgorzata Tarasińska.

      Gratulujemy!!!

     • WYNIKI KONKURSU „POMORZE ZACHODNIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA"

     • 29.01.2021 roku w Szkole Podstawowej w Trzcińsku Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „POMORZE ZACHODNIE -  MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie,  Burmistrza Gminy Trzcińsko – Zdrój, Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie oraz Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu. Na konkurs wpłynęło 223 prace. Mali artyści, w  swoich dziełach pokazali najpiękniejsze zakątki naszego regionu: zabytki, pomniki, historyczne miejsca, piękno przyrody. Prace plastyczne były na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w konkursie wysokie lokaty.

      Wyniki:

      II miejsce Hanna Majder kat. klas I-II

      III miejsce  Karol Fronckiewicz kat. klas I-II

      II miejsce Jakub Woźniak kat. klas III-IV

      I miejsce Aleksandra Jordan kat. klas V-VI

      I miejsce Julia Kwiatkowska kat. klas V-VI

      I miejsce Katarzyna Mazurowska kat. klas VII-VIII

      III miejsce Karolina Radziukiewicz kat. klas VII-VII

      Wyróżnienie Marcel Czarnecki kl.III

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

     • 4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na poszukiwanie Św. Mikołaja.

      Troszkę zmęczone i zrezygnowane szukaniem usłyszały w oddali głośny dzwonek, a im oczom ukazała się postać w czerwonym płaszczu z białą brodą, niosący duży worek z prezentami. Radosne dzici od razu pobiegły do długo oczekiwanego gościa, to nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły i bardzo rozmowny.

      Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i zarecytowały wierszyk. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku nie obeszło się bez pamiątkowego zdjęcia. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

      Swięty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

       

     • AKCJA DOKARMIANIA ZWIERZĄT

     • Przekazaliśmy dzisiaj przez ręce strażników miejskich z Dębna, schronisku dla zwierząt w Białogardzie karmę oraz koce. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy dostarczyli dary do szkoły.

     • OBRAZY W NOWOCZESNEJ ODSŁONIE

     • Prezentujemy prace naszych uczniów z klasy VII. Na lekcje plastyki mieli za zadanie odtworzyć arcydzieło w formie zdjęcia.

      Efekty pracy młodych artystów są zadziwiające, wykazali się oni dużą wyobraźnią. Dzięki temu możemy podziwiać znane dzieła w całkowicie nowoczesnych odsłonach.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Pluszowy miś - ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi święto co roku 25 listopada.

      Z tej okazji nasi uczniowie uczcili ten dzień wysyłając fotografie ze swoimi ukochanymi pluszakami.