• Konkurs recytatorski ,, Moja Ojczyzna "

• Dnia 9 listopada 2021r w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski ,, Moja Ojczyzna ".

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

- Julia Skwarka - kategoria klas pierwszych,

- Maja Marszałek - kategoria klas drugich,

- Klaudia Siwik - kategoria klas trzecich.

Wszyscy uczestnicy wykazali się rewelacyjnymi umiejętnościami recytatorskimi.

Julia i Maja w swych kategoriach zajęły I miejsca.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu najmłodsi przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek.

Z tej okazji również, nasza Pani bibliotekarka Barbara Wesołowska zorganizowała dla dzieci z klas „0” – III konkurs plastyczny pt. „Ulubiona postać z bajki”.

W konkursie zostały wyróżnione następujące osoby:

Kat. „0” - dwa I miejsca

- Nikola Kopaniecka

- Filip Baszczyk

Kat. I-III:

- I miejsce: Maciej Wesołowski kl. I

- II miejsce: Klaudia Siwik kl. III

- III miejsce: Hanna Bogacka kl. II

Wyróżnienia: Joanna Jordan, Zofia Pożarycka, Karol Fronckiewicz, Julian Rzecki

• Zawody sportowe - tenis stołowy - etap międzyszkolny

• W dniu 4.11.2021r. uczniowie naszej szkoły Hubert i Cezary Wijas z klasy VI brali udział w zawodach sportowych z tenisa stołowego. Świetna gra chłopaków i wywalczone I miejsce daje nam awans do etapu rejonowego.

Gratulacje i powodzenia !!!

M. Marszałek

• „Tydzień Zdrowego Stylu Życia ”

• W dniach 25 – 29 października w Szkole Podstawowej w Cychrach realizowano akcję szkolną „Tydzień Zdrowego Stylu Życia ”.

Akcję koordynowała: p. Magdalena Marszałek oraz Samorząd Uczniowski

Celem głównym przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów poprzez trwałą zmianę nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Wszelkie działania skierowane były do uczniów podczas przerw i godzin wychowawczych, na lekcjach przedmiotowych uczniowie zdobywali teoretyczną i praktyczną wiedzę o zdrowiu, sposobach jego ochrony, kształtowali nawyki racjonalnego żywienia, wdrażani byli do dbałości o sprawność fizyczną i kondycję swojego ciała. Odbyły się liczne konkursy oraz „aktywne przerwy”.

• LEKTURA W PUDEŁKU

• „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – niosąca głębokie przesłanie sentencja, jedna z wielu, którą zapamiętali uczniowie dzięki lekturze „Małego Księcia”. Niezwykła opowieść o przybyszu z planety B-612 skłoniła młodych czytelników do refleksji na temat przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich.

Ósmoklasiści w nietypowy sposób podsumowali pracę z tekstem, „zamykając” go w pudełku. Poniżej efekty ich twórczej pracy. Gratulujemy pomysłowości oraz zaangażowania.

• 27 października 2021 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód jak dużo już potrafią.

Uczennice 3 klasy przygotowały test sprawdzający wiedzę naszych przedszkolaków. Oczywiście dzieci zdały śpiewająco.

Po części artystycznej, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani dyrektor Edyta Gładysz dokonała uroczystego pasowania piórem Koszałka Opałka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia 5-latki otrzymały dyplomik pasowania oraz drobne upominki. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Na koniec czekał na przedszkolaków przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wychowawczyni klasy trzeciej za zakup upominków.

Aleksandra Fronckiewicz